Abażur z papieru – nie tylko tymczasowe oświetlenie

Abażur z papieru często staje się pomysłem na tymczasową lampę. W trakcie remontu potrzebne jest oświetlenie, ale daleko mu do docelowego. Tego wymarzonego jednak jeszcze nie kupujemy, bo trudno określić precyzyjnie ostateczny kształt wnętrza. Papierowa lampa to najlepsze, niedrogie i wygodne rozwiązanie. Co więcej, lampa, która posiada abażur z papieru, obecnie wpisuje się we wnętrzarskie trendy.

Abażur z papieru – lekka i oryginalna lampa

Lampa papierowa to dobry pomysł do wszystkich wnętrz, które są urządzone w stylach skandynawskim, prowansalskim, ale i angielskim. Abażur z papieru może być ozdobą oświetlenia wiszącego, lamp podłogowych oraz lamp stołowych. Tego typu oświetlenie sprawdza się w dowolnym pomieszczeniu, nawet w pokojach dziecięcych.

Dlaczego abażur z papieru, a nie szklany klosz? Bo jest lekki, dlatego nawet sporych rozmiarów lampa nie będzie przytłaczać wnętrza. Ponadto papier jest materiałem naturalnym, ekologicznym i zdrowym. Nie znajdujemy w nim żadnych sztucznych, toksycznych substancji, nawet, jeśli stawia się na barwne lub wzorzyste wydania.

Do tego dochodzi wybór rozmaitych kształtów, a to oznacza, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą usatysfakcjonowani. Domowa aranżacja ma szansę stać się odświeżoną, ciekawszą, inspirującą, jak nigdy dotąd!

Białe czy w soczystych kolorach?

Większość papierowych lamp raczy kolorem białym, ewentualnie szarością czy beżem. Takie lampy utrzymane są głównie w barwach jasnych, stonowanych. To czyni je uniwersalnymi i pozwala dopasować zarówno do prostych i minimalistycznych aranżacji, jak i tych eleganckich, pełnych wyrafinowania. Nie oznacza to jednak, że nie można pozwolić sobie, a właściwie swoim wnętrzom, na żywe kolory.

Żółte, niebieskie, zielone, czerwone, pomarańczowe i nie tylko. Oświetlenie posiadające abażur z papieru w tych soczystych kolorach, przywodzi na myśl klimatyczne i orientalne wystroje. Te same abażury zamiast kolorów mogą oferować ciekawe wzory.

Wybór pomiędzy czystą bielą, a wyrazistymi kolorami, zależeć będzie zatem tylko od wystroju wnętrza. Nie można ponadto zapominać o własnych preferencjach. Czy trzeba jednak obawiać się zbyt mocnego, rażącego światła? Zdecydowanie nie, bo papier sprawia, że światło staje się subtelne, do tego równomiernie rozproszone. Można liczyć na przyjazną atmosferę wnętrza, a nawet urządzony romantyczny kącik. Przy lekko sączącym się świetle, odpoczynek nabiera nowego wymiaru.

Duże rozmiary i oryginalne kształty

Jak wspomniano, abażur z papieru może oferować niecodzienny kształt i naprawdę spore rozmiary. Wykonanie papierowe gwarantuje jednak, że takie oświetlenie sprawdzi się nawet pośród małych i skromnych przestrzeni. Ryzyko efektu przytłoczenia zostaje praktycznie wyeliminowane.

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna zaleta. Abażur z papieru staje się dekoracją samą w sobie! Jest zatem oświetlenie, ale o formie, która zdobi, bez konieczności kupowania kolejnych, niepraktycznych drobiazgów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge