Aranżacje wokół domu – meble, szafki i akcesoria

Na aranżacje wokół domu składają się nie tylko ozdobne rośliny, pięknie przycięte krzewy i typowe, ogrodowe dekoracje. To także meble, które mają spełniać głównie funkcje użytkowe, ale i powinny wpisywać się w charakter tak zorganizowanej, zielonej przestrzeni. Do tego specjalne szafki, w których można przechować rozmaite narzędzia, głównie poza sezonem. Na koniec zaś akcesoria wszelkiego rodzaju. Choć mówimy o produktach głównie praktycznych, ich rolą jest także tworzenie spójnej kompozycji.

Aranżacje wokół domu, dzięki dopasowanym meblom ogrodowym

Bez mebli ogrodowych trudno wyobrazić sobie komfortowy ogród. Tworzą miejsce do wspólnego biesiadowania, ale i samotnych chwil relaksu. Dzięki nim, odpoczynek w ogrodzie jest jeszcze przyjemniejszy. Jakie powinny być meble do ogrodu? Przede wszystkim wygodne i trwałe. Nie można jednak zapominać o dopasowaniu do stylistyki przewodniej małej architektury.

Tradycyjne, klasyczne, prowansalskie czy nawet skandynawskie aranżacje wokół domu, polubią się z meblami drewnianymi. Ten naturalny materiał doskonale wpisuje się w otoczenie. Jest trwały, estetyczny, a wykonane z niego meble, oferują coraz rozmaitsze kształty i kompozycje. Odpowiednio dbając o takie produkty, można być pewnym ich żywotności. Pamiętać należy jedynie o regularnej impregnacji i konserwacji, a także właściwym sposobie przechowywania.

Nowoczesne aranżacje wokół domu wymagają zastosowania czegoś bardziej współczesnego i wpisującego się w aktualne trendy. Można zatem postawić na meble wykonane z technorattanu, który przypomina naturalny rattan, ale jest znacznie trwalszy i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dobrym pomysłem będą meble ogrodowe stworzone z tworzyw sztucznych. Ich atutem jest lekkość, dostępność w szerokiej palecie kolorystycznej i bardzo ciekawych kształtach. Do nowoczesnych ogrodów, są jak znalazł!

Szafki narzędziowe i schowki

Ogród nie może się obyć bez miejsca, które będzie służyć przechowywaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie przestrzeni garażowej z warsztatową. Majsterkowicze zyskują na miejscu do prac, także związanych z przygotowaniem ogrodowych instalacji. Ponadto nie ma już problemu z przechowywaniem narzędzi, akcesoriów i sprzętów, w tym kosiarki.

Równie dobrze swoje funkcje spełniają specjalne szafki i schowki. Nadają się głównie do chowania narzędzi, ze względu na swoje niewielkie wymiary, ale estetyką wpisują się w dowolne aranżacje wokół domu. Zamykanie na kłódkę stanowi dodatkową ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Akcesoria – praktyczne i ozdobne

Na sam koniec pozostawiamy akcesoria. To one stawiają kropkę nad ‘i’. Budują klimat, atmosferę zielonej, ogrodowej architektury. Mogą być ozdobą, ale o walorach praktycznych, jak chociażby pięknie wykonane donice. Stawiając na nie, można być pewnym, że aranżacje wokół domu będą efektowne, a korzystanie ze skrzętnie urządzonej przestrzeni, zawsze przyniesie radość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge