Design skandynawski – charakterystyczne wnętrza

Design skandynawski wciąż jest w modzie i z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że szybko z niej nie wyjdzie. Lubimy minimalistyczne i praktyczne wnętrza, a pastelowe barwy i wyraźnie oświetlone przestrzenie to coś, co do nas przemawia. Takie aranżacje są funkcjonalne, gwarantują komfort przebywania w każdym pomieszczeniu, ale i nie brak im tego czegoś, co przyciąga uwagę. Czym jeszcze charakteryzuje się aranżacja rodem z Półwyspu Skandynawskiego?

Design skandynawski – idealny dla małych wnętrz

Skandynawskie aranżacje, to jak na początku wspomniano, jasne i pastelowe barwy, a do tego dobrze oświetlone wnętrza. W tamtejszych rejonach dostęp do światła naturalnego bywa utrudniony. Za dnia mieszkańcy zbyt krótko cieszą się jasnością. Na bazie takich potrzeb pojawił się jeden z bardzo charakterystycznych elementów dla skandynawskich wnętrz, a mianowicie dobre dopasowane oświetlenie.

Design skandynawski to stosunkowo szeroka paleta kolorystyczna, choć głównie dominuje biel. Możemy jednak znaleźć sporo inspiracji, które wykorzystują błękit, pudrowy róż i szarości. Nierzadko aranżacje ożywia się jednym, ale dość wyrazistym kolorem, choć ten nie powinien dominować.

Elementem zwracającym na siebie uwagę są wystroje przytulne, ciepłe, wręcz romantyczne. We wnętrzach goszczą pledy, koce i pluszowe poduszki. Choć całość tworzy klimat subtelny, bardzo przyjazny i uroczy, to możemy mówić o aranżacjach, które są wysmakowane i gustowne. W małych wnętrzach doskonale sprawdzają się takie propozycje, bo jasne kolory i duże ilości światła odpowiadają za optyczne powiększanie przestrzeni.

Wciąż skandynawskie, ale dla odważnych!

Pojawiło się kilka odłamów typowej aranżacji skandynawskiej. To między innymi dark lagom, który wzbudza emocje poprzez zastosowanie barw, jak granat, zieleń, a nawet czerń. Naprzeciw tak kontrastowych propozycji staje zaś hygge, czyli duńska filozofia szczęścia. Design skandynawski nawiązujący do „szczęśliwej” aranżacji, to nie tylko przytulnie urządzone przestrzenie, ale również sporo świeczek lub oświetlenia, które daje ten sam efekt, co subtelne światło świec.

Obydwie propozycje są skierowane do właścicieli domostw, którzy skandynawskim aranżacjom chcą dodać trochę indywidualizmu. Można poszukać inspiracji i połączyć elementy poszczególnych propozycji wystroju, by ostatecznie uzyskać aranżację, która będzie niebanalną, ale i odpowiadającą naszym gustom.

Design skandynawski to całkiem sporo możliwości. Bazując na najbardziej charakterystycznych elementach, można zacząć tworzyć własne stylizacje wnętrzarskie. Mamy szansę uzyskać wystrój, który zaskoczy!

 

2 thoughts on “Design skandynawski – charakterystyczne wnętrza

  1. Zofik says:

    Bardzo mi się podobają rozwiązania ze skandynawskiego stylu, ale nie wszystko. Niestety firmy lubią na tym zarabiać i najprostsze meble, który stolarz może sam zrobić kosztują krocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge