Energooszczędne i estetyczne – LED-owe oświetlenie wiszące

Spośród technologicznych nowinek, z chęcią sięgamy po produkty, które są w stanie przynieść nam oszczędności. Z tego powodu dużą uwagę poświęcamy oświetleniu i technologii LED-owej. Doceniamy ją przede wszystkim za niski pobór mocy, który przekłada się na oszczędności na rachunkach za prąd. Atutów jest jednak znacznie więcej i stają się one, w przenośni i dosłownie, widoczne na pierwszy rzut oka.

Światło, które poprawia nasze samopoczucie?

Promienie słoneczne to nie tylko możliwość opalania się. Gdy świeci słońce mamy lepszy humor. Otoczenie zmienia się nie do poznania. Przyroda zaczyna powracać do życia po zimowym sezonie. Te promienie słońca, a właściwie światło naturalne, są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. Mają znaczenie dla kondycji organizmu, w tym pozyskiwania witaminy D niezbędnej do budowania kości czy zębów. Niestety w ciągu dnia zbyt krótko możemy cieszyć się światłem naturalnym, a to nie sprzyja komfortowi korzystania z domowych pomieszczeń.

Nasze mieszkania i domy nie mogą obyć się bez oświetlenia sztucznego. Jeśli liczmy na poprawę samopoczucia, powinniśmy korzystać z technologii LED-owej. Dlaczego? Bo im jaśniejsze pomieszczenia, w których spędzamy znaczną część czasu, tym większy komfort. W takich wnętrzach czujemy się po prostu dobrze. LED-y to również inny efekt aranżacyjny. Chociażby lampy wiszące LED, które są w stanie wyeksponować detale wystroju, czyniąc go jeszcze ciekawszym. Innym zaś razem rozświetlają nawet przestronne pomieszczenie, sprawiając, że staje się ono maksymalnie funkcjonalne.

Zalety lamp wiszących wykorzystujących technologię LED-ową

Lampy wiszące są jednymi z najchętniej i najczęściej wybieranych. Nadają się do zastosowania praktycznie w każdym pomieszczeniu. Pod tym względem są uniwersalne. Sposób oświetlania konkretnej powierzchni można precyzyjnie dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań, wybierając lampy wiszące z regulowaną długością linki lub kątem padania światła.

LED-owa technologia, która przynosi oszczędności na poziomie nawet ponad 80%, eliminuje problem ze stosowaniem zbyt małej liczby punktów świetlnych, by nie zmagać się z dużym poborem mocy. LED-y potrzebują niewiele energii, by osiągnąć pełną jasność i zachować ją przez długi czas. Jeśli w przestronnym salonie, który tak naprawdę jest wielofunkcyjnym pomieszczeniem, potrzebujemy zastosować lampy wiszące nad strefą odpoczynku, ale i tą przeznaczoną do pracy, nic nie stoi na przeszkodzie.

Lampy wiszące to ogrom dostępnych kształtów, kolorów, rozmiarów. Możemy przebierać pośród konstrukcji klasycznych, jak i najbardziej designerskich. Mamy szansę zadbać o detale, które dopełniają danej aranżacji. Poza tym lampy wiszące bazujące na technologii LED-owej, mogą być stosowane wraz ze ściemniaczami, co podwyższa ich funkcjonalność.

Jeśli zależy nam na rachunkach za prąd, które nie przerażają, komfortowo i estetycznie urządzonym wnętrzu, a do tego poczuciu ciepła domowego ogniska, oświetlenie wiszące LED spełni te wymagania z nawiązką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge