Folia bąbelkowa i branża e-commerce

Folia bąbelkowa i branża e-commerce

Przesyłanie towarów na odległość wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Jednym z nich jest folia bąbelkowa. Doskonale wiedzą o tym sprzedawcy internetowi, którzy dbają o bezpieczeństwo przesyłek. O licznych zaletach folii przekonują się każdego dnia, pakując produkty, które wyruszają w trasę  do najodleglejszych zakątków Polski i świata.

Czy branża e-commerce mogłaby dzisiaj istnieć bez folii bąbelkowej? Pewnie tak, jednak jej funkcjonowanie byłoby znacznie trudniejsze, a dostarczenie towaru do adresata w niepogorszonym stanie nie zawsze możliwe. Dlatego właśnie sprzedawcy internetowi tak bardzo upodobali sobie ją jako skuteczny materiał do pakowania przesyłek. Dziś folia bąbelkowa obecna jest niemal w każdym sklepie internetowym. Zabezpiecza się nią zarówno małe, jak i duże przedmioty. Jej zastosowanie niejednokrotnie jest gwarancją tego, że przesyłka dotrze bezpiecznie na miejsce docelowe.

W czym tkwi jej tajemnica?

Skuteczność folii bąbelkowej wynika z jej struktury. Niezliczona ilość małych pęcherzyków powietrza, które uwięzione zostały pomiędzy dwoma arkuszami folii, to właśnie jej sekret. Dzięki nim folia bąbelkowa umożliwia skuteczne zabezpieczanie towarów, jednocześnie jednak jest bardzo elastyczna i może dopasować się do kształtu owijanych nią przedmiotów. Pęcherzyki powietrza doskonale amortyzują wstrząsy, drgania oraz chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi na skutek upadku. Co więcej, folia zabezpiecza owinięte nią przedmioty również przed wilgocią oraz chroni przed zabrudzeniem, kurzem i pyłem.

Gdzie folia bąbelkowa znajduje zastosowanie?

Folia bąbelkowa spotyka się z branżą e-commerce w wielu miejscach. Służy między innymi jako wypełniacz do paczek. Z jej pomocą osoby, które pakują przeznaczone do wysyłki produkty, wypełniają puste przestrzenie w paczkach, unieruchamiając tym samym przesyłane towary i chroniąc je przed zniszczeniem. Folia bąbelkowa jest też wykorzystywana do owijania przedmiotów. Zabezpieczone nią produkty zyskują doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Gdzie jeszcze ją spotkamy? Folia bąbelkowa znajduje również zastosowanie do produkcji kopert bąbelkowych, a te z kolei wykorzystuje się do wysyłki niewielkich i kruchych przedmiotów. W ten sposób wysyła się między innymi biżuterię oraz drobną elektronikę.

na zakończenie – Kilka słów o folii

Jak widać, za pomocą folii można zabezpieczyć niemal wszystkie rodzaje produktów. Dzięki niej ochronimy przed uszkodzeniem zarówno mało wymagające przedmioty, jak i te, które są bardzo kruche i podatne na uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę, że folia bąbelkowa znalazła zastosowanie także w innych branżach. Doskonale sprawdza się do zabezpieczania przedmiotów podczas przeprowadzki, do termoizolacji, jak również w ogrodnictwie, gdzie za jej pomocą chroni się rośliny przed mrozem. Co ciekawe, folia bąbelkowa może dostarczać nam też rozrywki. Zapewne doskonale znacie zabawę, która polega na strzelaniu z foliowych bąbelków? Podobno czynność ta działa bardzo relaksująco i pomaga się odstresować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge