Folia stretch – nieoceniona w wielu branżach

Folia stretch już od wielu lat jest niezwykle popularnym produktem. Niewygórowana cena oraz właściwości doceniane w wielu branżach wpływają na jej wszechstronne wykorzystanie. Z powodzeniem sprawdza się jako materiał do pakowania i zabezpieczania zarówno niedużych, jak i wielkich gabarytowo przedmiotów. Stosowana jest w branży e-commerce, sklepach stacjonarnych, magazynach, halach produkcyjnych, hurtowniach, restauracjach i w gospodarstwach domowych. Doskonale sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu oraz rolnictwie.

Wyjątkowe właściwości folii stretch to jej niewątpliwy atut, który decyduje o powszechnym użyciu i zastosowaniu w różnych gałęziach gospodarki. Folia stretch z powodzeniem służy też użytkownikom prywatnym, gdzie stosowana jest nie tylko do celów spożywczych, ale również do pakowania i zabezpieczania różnych przedmiotów przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, ochrony roślin ogrodowych przed niekorzystnymi warunkami itp. Warto zatem przyjrzeć się jej bliżej i poznać jej liczne zastosowania.

Szerokie zastosowanie

Folia stretch wykorzystywana jest w różnych gałęziach przemysłu. Najpowszechniej stosowana jest chyba w handlu oraz logistyce. Korzystają z niej sklepy internetowe oraz stacjonarne, a także magazyny, hurtownie i producenci. Wykorzystywana jest do zabezpieczania towaru przed uszkodzeniem, przemieszczeniem w czasie transportu oraz wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Gdzie jeszcze wykorzystywana jest folia stretch? Z powodzeniem spełnia swoje zadanie w rolnictwie, gdzie znalazła zastosowanie do okrywania korpusów foliowych tuneli. Umożliwia dzięki temu szybszy wzrost roślin jadalnych oraz ozdobnych. W tym samym sektorze gospodarki wykorzystywana jest także do zabezpieczania pasz i kiszonek dla zwierząt, cieniowania roślin ozdobnych oraz ochrony roślin przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Folia stretch stosowana jest także w salonach tatuażu oraz gabinetach kosmetycznych. Dzięki niej kosmetyczka zabezpieczy ciało klientki przed niepożądanym działaniem środków chemicznych w tych miejscach, w których działać nie powinny. Folią stretch owija się też świeżo wykonane tatuaże. W ten sposób można zapewnić ich lepszą ochronę przed działaniem bakterii.

Stąd tak wszechstronne wykorzystanie tego materiału? Wynika to z właściwości folii, które cenione są w wielu gałęziach przemysłu, branżach, a także w gospodarstwach domowych. W tych ostatnich w użyciu jest między innymi folia spożywcza do zabezpieczania żywności, a także w większych rozmiarach folia stretch stosowana do zabezpieczania przedmiotów przed uszkodzeniem, wilgocią i kurzem oraz łączenia wielu małych przedmiotów w jeden większy pakunek. W ten sposób wykorzystywana jest między innymi podczas remontów i przeprowadzek.

Właściwości folii stretch

Przy zakupie produktu warto pamiętać, że folia stretch może charakteryzować się różną szerokością, grubością oraz kolorem. Dobór należy dostosować do przeznaczenia folii i sposobu jej wykorzystania.

Najważniejszymi cechami tego produktu jest jego elastyczność oraz rozciągliwość. Folia stretch przylega do owijanego przedmiotu i przykleja się do niego całą powierzchnią. Dopasowuje się też do kształtu pakowanych przedmiotów, co ułatwia ich precyzyjne pakowanie i odpowiednie zabezpieczenie. Folie stretch mogą charakteryzować się różną rozciągliwością i wytrzymałością na rozciąganie, co warto brać pod uwagę przy ich wyborze.

Jakie zalety ma folia stretch? Przede wszystkim chroni owijane przedmioty przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych oraz wilgocią. Wykazuje też właściwości termoizolacyjne. Wykorzystywana do celów spożywczych pozwala przechowywać żywność, chroniąc ją przed wysychaniem oraz utratą świeżości. Dodatkowo zapobiega też przenikaniu zapachów, co doceni każdy, kto przechowuje w lodówce takie produkty, jak ryba, mięso, wyroby cukiernicze, czy sałatkę z takich składników jak kalafior albo brokuł.

W rolnictwie wykorzystywana jest specjalna trójwarstwowa folia, która podnosi wydajność uprawy roślin w tunelach foliowych. Choć we Włoszech i Hiszpanii już od lat stosuje się folię stretch w konstrukcjach tuneli, w Polsce to wciąż nowatorski pomysł.

Jak widać, zastosowań folii stretch jest naprawdę wiele i nie ograniczają się one wyłącznie do pakowania towarów. Właściwości tego materiału sprawiają, że ceniony jest w wielu sektorach gospodarki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge