Heksagonalne płytki – plaster miodu na podłodze?

Heksagonalne płytki pomału stają się hitem w aranżacji wnętrz. Podłoga czy ściany, które ze względu na zastosowanie sześciobocznych płytek, zaczynają przywodzić na myśl plaster miodu, prezentują się nad wyraz oryginalnie. Taka kreacja wnętrza sprawia, iż staje się bardziej luksusowym i eleganckim. W zależności od wydania można osiągnąć rozmaite efekty wizualne. Każdorazowo jednak przyciągające uwagę.

Heksagonalne płytki do wszystkich wnętrz

Wnętrza domowe wymagają dopracowanych aranżacji. Pod każdym względem. Zarówno zastosowanych materiałów, jak i precyzji wykonania. Miejsca, w którym zagoszczą wybrane elementy oraz sposobu, w jaki zostaną ze sobą zestawione. Podobnie rzecz się ma, gdy wybieramy heksagonalne płytki. Są wyraziste, charakterystyczne i same w sobie stanowią dekorację. Poza tym zmieniają postrzeganie wnętrza. Mogą uczynić je bardziej przestronnym, choć nie tylko.

Sześcioboczne płytki można kupić w różnych rozmiarach. Te mniejsze sprawdzają się na małych przestrzeniach, gdzie stanowić będą podstawę do stworzenia mozaiki. Na dużych powierzchniach można sobie pozwolić na znacznie większe wymiary płytek. Uzyskuje się efekt podkreślenia wielkości wnętrza. Heksagonalny wzór, który zagości na zewnątrz domu, doda elegancji i szyku. Generalnie są to wykonania, które podnoszą walory estetyczne pomieszczeń i miejsc, w których zostaną zastosowane.

Efekt trójwymiarowości

Niecodzienny efekt wizualny uzyskujemy dzięki kształtowi przypominającemu plaster miodu. To jednak dopiero początek możliwości aranżacyjnych. W zależności od zastosowanych kolorów, sposobu ich połączenia oraz wymiarów, można uzyskać zupełnie inne wrażenia.

Czarny, szary i biały kolor, w zwyczajnych, kwadratowych płytkach, to doskonale znany nam efekt. W przypadku propozycji sześciobocznego produktu, można liczyć na optyczne powiększenie pomieszczenia. Tylko albo aż, z pomocą trzech podstawowych kolorów. Płytki heksagonalne, na które składają się trzy romby, gdzie każdy jest odmiennego koloru, ułożone w jeden wzór zagwarantują efekt trójwymiarowości. Będziemy mieli wrażenie, że na ścianach czy podłodze widnieją schody nie mające końca.

Jak dobierać płytki heksagonalne

Specyfika płytek wymaga przemyślanej aranżacji i sposobu ich dobrania. W szczególności, gdy zamierzamy łączyć je z zupełnie innymi materiałami bądź wzorami. Zastanówmy się nad kolorystyką, wymiarami i efektami wizualnymi, jakie chcemy osiągnąć. Weźmy pod uwagę również pomieszczenie, w którym płytki tego typu mają zagościć. Materiał służący do ich wykonania wpływa na określoną nasiąkliwość. Ta ostatnia ma największe znaczenie w pomieszczeniach, gdzie występuje podwyższony poziom wilgotności.

Heksagonalne płytki zaskakują swoim wydaniem. Gdy pojawiają się na ścianach, podłodze lub gdziekolwiek indziej, potrafią wprawić w zachwyt. Dobrze dobrane wpłyną na pożądany odbiór wnętrza.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge