Jak można wykorzystać taśmy z nadrukiem?

Jak można wykorzystać taśmy z nadrukiem?

Taśmy klejące wbrew pozorom nie muszą służyć tylko i wyłącznie do sklejania dwóch powierzchni, ale również wielu innym celom. Stosuje się w wielkich i małych przedsiębiorstwach,  w sprzedaży wysyłkowej, a nawet w różnych instytucjach. Czy to oznacza, że nie można ich zastąpić zwykłą taśmą klejącą? Cóż, pewnie można. Okazuje się jednak, że taśmy z nadrukiem są tak funkcjonalne, że wielu takiej zamiany po prostu nie chce.

Na wstępie trzeba jasno zaznaczyć, że taśmy z nadrukiem są droższe od zwykłych taśm klejących charakteryzujących się dokładnie takimi samymi parametrami (rodzaj nośnika oraz kleju, długość i szerokość). Tych, którzy poznali ich możliwości, nie zraża jednak różnica cenowa. Liczy się bowiem efekt, jaki można dzięki niej uzyskać. A do zyskania, jak się okazuje, jest naprawdę  wiele.

W branży e-commerce i domach wysyłkowych

Sprzedaż towarów na odległość niezależnie czy odbywa się przez Internet, czy w jakikolwiek inny sposób, wymaga dostarczenia zakupionych przez klienta produktów pod wskazany przez niego adres. W tym celu przedmioty powinny być właściwie zapakowane, zabezpieczone przed przypadkowym otwarciem lub wysunięciem się z opakowania i zniszczeniem w trakcie transportu.

Solidna taśma klejąca doskonale spełni to zadanie. Jeśli jednak użyjemy taśmy z nadrukiem, będziemy mogli liczyć na dodatkową korzyść. Przesyłka, która przechodzi przez ręce osób sortujących paczki, pakujących je do środka transportu, kuriera i ostatecznie trafia do odbiorcy, staje się doskonałym nośnikiem reklamowym. Jeśli więc do zabezpieczenia towaru zastosujemy taśmy z nadrukiem (można na nim umieścić między innymi logo firmy, jej nazwę lub adres sklepu internetowego), wykorzystamy niedrogi sposób na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów.

W warsztatach, fabrykach i przedsiębiorstwach

Taśmy klejące z nadrukiem mogą być też stosowane w celu podniesienia bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej, fabrykach, warsztatach, halach produkcyjnych itp. Można nimi oznaczać ciągi komunikacyjne, krawędzie schodów, progi oraz nisko osadzony strop. W tym celu często stosuje się taśmy ostrzegawcze BHP w żółto-czarne pasy. Zastosowanie znajdują również taśmy w innych wersjach kolorystycznych.

Ostrzegawcze taśmy z nadrukiem często nakleja się także na wystające części różnych urządzeń i maszyn lub mogące stwarzać niebezpieczeństwo elementy konstrukcyjne budynków. W ten sposób można zapobiec wielu groźnym wypadkom. Na śliskich nawierzchniach natomiast stosuje się zwykle antypoślizgowe taśmy z nadrukiem.

Inne instytucje

Klejące taśmy z nadrukiem wykorzystywane są również przez różne instytucje, między innymi policję oraz straż miejską. W tym przypadku znajdują zastosowanie do wydzielania miejsc wypadków, zbrodni lub oznaczania przestrzeni, na którą nie ma wstępu. Takie taśmy mogą mieć różne kolory (np. niebieski lub biało-czerwony dla policji) i najczęściej umieszcza się na nich napis służb, które ją stosują.

Jak widać, zastosowanie taśm klejących z nadrukiem nie ogranicza się wyłącznie do sklejania przedmiotów, czy zaklejania paczek przed wysyłką. Ich funkcja jest znacznie bardziej złożona, co sprawia, że takie taśmy znajdują zastosowania w wielu różnych branżach. W świecie e-commerce, gdzie są chyba najpowszechniej wykorzystywane, oprócz reklamy, służą też do budowania świadomości marki wśród klientów. Warto jednak pamiętać, że dodatkowych funkcji, które może pełnić taśma z naniesionym na jednej stronie nośnika klejem, a z drugiej nadrukiem, może być znacznie więcej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge