Komplet mebli ogrodowych – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Meble ogrodowe – czy bez nich może istnieć funkcjonalnie zaaranżowany ogród? Pewnie, że nie! Przecież to dzięki nim spędzamy cudowne chwile w gronie najbliższych i znajomych. Siedząc, leżąc, odstawiając kubki czy talerzyki na stoły. Cieszymy się wygodą i niepowtarzalnym urokiem mebli wpisujących się w zieloną architekturę. Rynek podpowiada nam jednak różnorodne materiały, z których są wykonane. Jest dylemat – które wybrać? Poznajmy zalety i wady poszczególnych z nich.

Drewniane meble ogrodowe – klasyka aranżacji

Drewniane meble ogrodowe to klasyka w czystym wydaniu. Chętnie wybierane, bo zawsze świetnie się prezentują. Nie muszą gościć jedynie w ogrodach rustykalnych czy tradycyjnych. Nie muszą znajdować miejsca tylko pośród aranżacji, które są dalekie od współczesnych propozycji. Mamy zatem pierwszą zaletę – uniwersalizm.

Uwagę zwraca na siebie trwałość i wytrzymałość. Takie meble ogrodowe są w stanie przetrwać długie lata użytkowania, o ile zostaną odpowiednio zabezpieczone. Czy konieczność stosowania dodatkowej ochrony to wada? Prędzej nazwalibyśmy ją niewielkim minusem. W końcu zastosowanie specjalnych preparatów do drewnianych mebli ogrodowych, nie oznacza nadludzkiego wysiłku. To tylko jeszcze jedna czynność, którą trzeba wpisać w plan jesiennych prac ogrodowych.

Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

Zaletą tworzyw sztucznych jest lekkość i największa dostępność kolorów, wzorów, zdobień, a nawet kształtów. Przezroczyste meble ogrodowe? Żaden problem! Klasyczne, zwyczajne, a po drugiej stronie kosmiczne kompozycje i nowoczesne, w niczym nieprzypominające tych tradycyjnych. Można by rzec, do wyboru do koloru. Cokolwiek dusza zapragnie, ma szansę pojawić się w ogrodowej aranżacji.

Taniość to atut mebli ogrodowych wykonanych z tworzyw sztucznych, która nie pozostaje bez znaczenia. Niestety tutaj mamy już znaczącą wadę, czyli niską trwałość. Jeśli o takie meble nie zadba się odpowiednio, a użytkowanie będzie pozostawiało wiele do życzenia, nie przetrwają one nawet jednego sezonu.

Modna propozycja mebli technorattanowych

Na rynku jakiś czas temu pojawiły się meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Trzeba im przyznać, że w ogrodach prezentują się spektakularnie. Wizualnie przypominają naturalny rattan, ale są od niego znacznie trwalsze i wytrzymałe. Radzą sobie zarówno z warunkami atmosferycznymi, jak i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Takie meble są całoroczne, wygodne, a wkomponowanie ich w ulubioną zieloną architekturę ogrodu, nie sprawia najmniejszych problemów.

Do minusów trzeba zaliczyć wysoką ceną. Nie znajdziemy ich również w aż tak szerokiej palecie kolorystycznej, jak meble wykonane z tworzyw sztucznych. Jednak – coś za coś. Jest wyjątkowa estetyka, kształty, funkcjonalność i jakość, której mogą im zazdrościć inne meble ogrodowe.

Które z nich wybierzesz do własnego ogrodu? My już mamy swoje ulubione, czas na Ciebie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge