Lampy podłogowe ikea – za co je lubimy?

Prostota, funkcjonalność, estetyka. To chyba najlepsza odpowiedź na tak postawione pytanie. Lampy podłogowe ikea niewątpliwie wyróżniają się na rynku. Pośród nich można znaleźć te mocno designerskie, nowoczesne, wpisujące się w aktualne trendy, ale i klasyczne, proste, minimalistyczne. Urządzanie wnętrz i tworzenie dopieszczonych wystrojów wraz z ich udziałem, staje się banalne, a efekty pozytywnie zaskakują.

Lampy podłogowe ikea – oferta do każdego wnętrza

Ikea zaskakuje pod wieloma względami. Szeroka oferta staje się coraz bardziej różnorodna. Nie sposób przejść całego sklepu bez wózka wypełnionego drobiazgami, gadżetami i akcesoriami. Część z nich to jest właśnie to, czego szuka się od dawna. Inne zaś po prostu wpadają w oko podczas „spacerowania” po przepastnej powierzchni sklepu.

Lampy podłogowe ikea należą do oświetlenia, które jest modne i coraz chętniej wybierane. Cechuje je prostota wykonania oraz montażu, a nawet demontażu. Kilka czy kilkanaście części znajdujących się w pudełku, obrazkowa instrukcja i w krótkim czasie można mieć gotową lampę podłogową. Jakie będzie ona spełniać funkcje? To zależy, gdzie zostanie ustawiona i które role uznamy za najważniejsze. Ponadto dostępność podłogowych lamp ikeowych, nie tylko tych najprostszych, ale i w ogóle nieprzypominających typowego oświetlenia, daje szansę na uzyskanie praktycznej dekoracji nawet luksusowych wnętrz.

Oferta szyta na miarę

Kilkadziesiąt lamp w ofercie to wystarczająca liczba, by znaleźć tę jedną, idealną. Równie dobrze można wybrać kilka lamp podłogowych, które stylistyką, ale i funkcjonalnością będą dostosowane do pokoju czy fragmentu powierzchni, które mają oświetlać.

Elegancka lampa z mnóstwem maluteńkich punktów świetlnych, które stanowią zakończenie konstrukcji przypominającej zebrane w bukiet „gałązki”? Tego typu lampy podłogowe ikea mogą uzupełniać wnętrz luksusowych, reprezentacyjnych. Świetnie nadają się nie tylko do domu, ale i do biur.

W sypialni, gdzie atmosfera ma sprzyjać relaksowi i wyciszaniu, ale tuż przed snem pojawia się chęć zatopienia w ulubionej lekturze, swoje miejsce znajdują zupełnie inne konstrukcje. Chętnie wybierane są te z kilkoma źródłami światła. Jedno z nich nieruchome i kierowane ku górze, równomiernie i wyraźnie oświetla całą sypialnię. Mniejszy punkt świetlny na elastycznym ramieniu, można dostosować do potrzeb użytkowników czytających tuż przed snem.

Te kilka punktów świetlnych może mieć formę reflektorków. Lampy podłogowe ikea to także wykonania, które przypominają duże reflektory ustawione na podłodze, ze światłem kierowanym ku górze, pod kątem. Tym samym tworzą sceniczny efekt. Takie kompozycje pasują do loftów i wystrojów industrialnych, surowych oraz prostych wnętrz.

Dla miłośników klasyki nie brakuje rozwiązań oświetleniowych, które mimo swej prostoty, zachwycają subtelnością i barwami srebra, miedzi czy złota. Zostaje zachowana funkcjonalność, prosty montaż i wysoka jakość wykonania, a do tego kształt, jakiego wymagają vintagowe i retro wystroje.

Atrakcyjna cena nie bez znaczenia

Cena nie powinna być najważniejsza podczas wybierania oświetlenia. Nie ukrywajmy jednak, że ma spore znaczenie, bo oświetlenie nie należy do najtańszych. Designerskie konstrukcje ustawiane na podłodze nierzadko raczą kosztami, które przekraczają budżet zaplanowany na zakup oświetlenia. Lampy podłogowe ikea są za to dowodem na to, że za przysłowiowe grosze można kupić oświetlenie, które spełnia wszystkie powyższe cechy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge