Meble w kuchni – niełatwy wybór

Meble w kuchni to podstawa, by komfortowo przyrządzać posiłki i stworzyć idealne miejsce do przechowywania poszczególnych elementów wyposażenia. Jak jednak wybrać, by były naprawdę funkcjonalne, wysokiej jakości, piękne, a przy tym nie kosztowały majątku? Podpowiadamy, z czym się wiążą dostępne rozwiązania.

Meble w kuchni – gotowe szafki czy indywidualny projekt?

Na pierwszym miejscu zastanawiamy się czy lepiej kupić komplet mebli do zabudowy, czy też poszukać oddzielnych produktów, a najlepiej takich, które zostaną wykonane wedle indywidualnego projektu. Obydwa rozwiązania mają zarówno zalety, jak i wady. I kwestie te tyczą się nie tylko finansów.

Doskonałym rozwiązaniem są gotowe zestawy szafek. Zwykle proste w montażu i można z tym zadaniem poradzić sobie nawet samodzielnie. Do tego dochodzą zdecydowanie niższe ceny niż w przypadku tworzenia projektów. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że meble w kuchni, które pochodzą z ogólnodostępnych sklepów meblowych, to dość ograniczony wybór. Zarówno pod względem kolorystycznym, jak i dostępnych rozmiarów.

Dużo większe możliwości stwarza wykonanie indywidualnego projektu. Tym bardziej, gdy kuchnia jest niewymiarową bądź potrzeba niecodziennych rozwiązań. Można zdecydować się praktycznie na dowolne materiały, kolory, fronty, rozmieszczenie szafek i wszystkie inne detale. Największą wadą jest czas wykonania, konieczność skorzystania z pomocy specjalistów podczas montażu, a także zdecydowanie wyższe ceny.

Najlepiej dobrać meble pod tym względem, analizując własne potrzeby i możliwości finansowe. Gotowy zestaw szafek nie musi okazać się bublem, a indywidualnie wykonany projekt niekoniecznie zrujnuje naszą kieszeń. Dobry plan to podstawa działania i udanej zabudowy kuchni.

Kolorystyka i detale

To właśnie barwy i detale decydują o odbiorze całości. Należy zastanowić się nad ulubioną stylistyką. Dostosować ją także do aranżacji pomieszczeń przyległych do kuchni. Tym bardziej, jeśli jest to otwarta przestrzeń połączona z jadalnią bądź salonem.

Teoretycznie można dobrać dowolne kolory zarówno szafek, jak i innych elementów. Zanim jednak zdecydujemy się na „żarówiastą” żółć czy też soczystą zieleń, a może głęboką czerń, weźmy pod uwagę metraż pomieszczenia. Sposób oświetlenia kuchni, który powinien komponować się z barwami. Do tego kolor płytek czy też innych materiałów, które zagoszczą na podłodze, jak i ścianach. Na koniec zaś wystrój okna. Choć pierwotnie takie elementy wydają się nie mieć aż takiego znaczenia, to w doborze mebli kuchennych, nabiorą ogromnego.

Choć wybór nie jest łatwym, po przemyśleniu własnych potrzeb, jak i ulubionych stylistycznie elementów, z pewnością uda się wybrać rozwiązanie idealne. Inspiracji można szukać dosłownie wszędzie. Meble w kuchni mogą być bowiem nie nazbyt kosztowne, dobre jakościowo, a do tego oryginalne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge