Nieekonomiczne i mało komfortowe ogrzewanie? Jest na to sposób!

Sezon letni w pełni, a upały wcale nie odpuszczają. Mimo wszystko już teraz myślimy o tym, jak będziemy ogrzewać swoje mieszkania i domy podczas chłodnej jesieni i mroźnej zimy. Dotychczas zmagaliśmy się ze znaczną ucieczką ciepła, małym komfortem termicznym i wzrastającymi rachunkami za ogrzewanie. Tym razem nie musi tak być. Jest na to sposób!

Ogrzewanie, które przynosi oszczędności

Porozmawiajmy o ogrzewaniu, które choć wymaga podłączenia do sieci energetycznej, jest w stanie przynieść pożądane oszczędności. Co najważniejsze jednak, można liczyć na komfort termiczny, i to nie tylko w sezonie jesienno-zimowym. Większość z nas wybiera pośród tradycyjnych grzejników, jednak w ofercie rynkowej pojawiło się ogrzewanie na podczerwień. W jaki sposób jest ono w stanie przynieść oszczędności?

Klasyczne kaloryfery, zarówno te podłączone do sieci centralnego ogrzewania, jak i grzejniki działające na prąd, powodują podgrzewanie powietrza. Ciepło zatacza niejako koło, ogrzewając poszczególne partie powietrza. To niestety oznacza, że przy podłodze jest najzimniej, a najcieplej przy suficie. Różnica temperatur może wynosić nawet 10°C. Nie ma szans na równomierny rozkład ciepła, a to oznacza, że dogrzewamy się kolejnymi urządzeniami. Posiadane grzejniki podkręcamy za to na maksa. Poprawa jest niewielka, za to rachunki za ogrzewanie wciąż wzrastają.

Dlaczego warto rozważyć tanie ogrzewanie z econovli.pl, które działa na podczerwień? Przede wszystkim można liczyć na o wiele bardziej efektywne i ekonomiczne wykorzystywanie prądu. Promieniowanie podczerwone jest dla człowieka naturalne i bezpiecznie. Stosowane do ogrzewania, nie powoduje ruchu powietrza i jego nagrzewania. Promieniowanie pochłaniane jest przez wszystkie osoby, a także zwierzęta znajdujące się we wnętrzach. Ponadto przez przedmioty, jak i ściany budynku. Następnie dochodzi do przekształcenia go w ciepło i oddawania w tej formie. To domownicy i wyposażenie stają się niejako źródłami ciepła.

Efektem jest uzyskanie równomiernej temperatury w całych pomieszczeniach, na każdej wysokości. To przynosi zaś wysoki komfort termiczny. Ponadto w grzejnikach działających na podczerwień można ustawić temperaturę o 2 stopnie niższą niż ta, którą chce się uzyskać. Odczuwalne ciepło jest bowiem wyższe, aniżeli faktyczna temperatura panująca we wnętrzach. Te jedynie dwa stopnie, w skali roku mogą dać oszczędności. Poza tym nie ma potrzeby dogrzewania się innymi urządzeniami, dlatego energia wykorzystywana jest efektywniej i ekonomiczniej.

Korzyści z ciepła uzyskiwanego dzięki podczerwieni

Podczas ogrzewania podczerwienią, nie dochodzi do wzmagania ruchu powietrza, bo to nie ono jest ogrzewane. Nie ma zatem ryzyka unoszenia się kurzu i drobnych cząsteczek, które bardzo łatwo przenoszą wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Alergicy mogą odetchnąć pełną piersią – metaforycznie i realnie.

Podczerwień nie powoduje podnoszenia poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Korzystają na tym nie tylko domownicy, ale i konstrukcje budynków, ponieważ ich ściany pozostają suche. Zostaje do minimum ograniczone ryzyko występowania pleśni i grzybów, które są niezwykle groźne dla organizmów żywych.

Estetyka dla najbardziej wymagających

Oszczędności już mamy. O komfort termiczny zadbaliśmy. Co z kwestiami wizualnymi? Obecnie aranżacje przestrzeni domowych są dla nas równie ważne, i bardzo dobrze! W końcu w domu czy mieszkaniu, które są urządzane wedle naszych gustów, mamy lepsze samopoczucie. Grzejniki na podczerwień są płaskie i można je montować w dowolnym miejscu na ścianach, a także na sufitach. Tym samym nie ograniczają przestrzeni, która podlega wystrojowi. Poza tym są płaskie, zajmują niewiele miejsca, a dodatkowo mogą zostać ukryte za taflą lustra bądź wybraną grafiką. Nikt nie musi wiedzieć, że cudowny obraz to grzejnik.

Ciepło uzyskiwane dzięki podczerwieni, ma całe mnóstwo zalet. Wprawdzie nie podgrzejemy takimi grzejnikami wody użytkowej, jednak to minus, który da się obejść. Jeśli ma być ciepło i oszczędnie, a do tego ciekawie wizualnie, warto pomyśleć o rozwiązaniu, jakie stanowi ogrzewanie na podczerwień.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge