Nowoczesne lampy wiszące – urządzamy skandynawskie wnętrze

Nowoczesne lampy wiszące potrafią zaskoczyć! Niekiedy luksusowe i bardzo efektowne, innym razem surowe i minimalistyczne. W dzisiejszych propozycjach, w niecodziennych designach znajdujemy elementy, które pozwalają uczynić domowe wnętrza niebanalnymi. Dziś sprawdzamy, jakie nowoczesne lampy wiszące wpiszą się w charakter wystrojów skandynawskich.

Nowoczesne lampy wiszące w klimacie z północnych rejonów

Skandynawskie aranżacje wciąż są na topie. Lubimy wnętrza klimatyczne, ciepłe, przyjazne. Takie, w których czujemy się bezpiecznie i dobrze. Wystroje proponowane przez projektantów z rejonów północnych nieustannie do nas przemawiają. Na ich plus warto zaliczyć również to, że pozostawiają duże pole do popisu indywidualistom. Choć głównymi elementami są jasne, pastelowe barwy, dobrze oświetlone wnętrza, przestronne, a do tego uporządkowane, jest tu miejsce na nietypowe rozwiązania. Nowoczesne lampy wiszące mogą stanowić doskonałe uzupełnienie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stały się głównym elementem przyciągającym uwagę.

Pastelowe barwy są na prowadzeniu, jeśli chodzi o skandynawskie aranżacje. Z tego względu warto szukać pośród oświetlenia utrzymanego w kolorach brudnego różu, subtelnego błękitu, bladej zieleni i oczywiście bieli! Dla ożywienia można pokusić się o żywsze dodatki, na przykład soczyste żółcie czy pomarańcze. Czy to oznacza, że lampy wiszące mogą być wykonane tylko w tym stylu? Skądże znowu! Wspomniane barwy mają w sobie coś uniwersalnego i… uroczego. Równie dobrze sprawdzą się w salonach, co w sypialniach, jadalniach, a także pokojach dziecięcych. To jednak nie wszystkie możliwości!

Wyrazista alternatywa

Skandynawskie wystroje znajdują miejsce dla znacznie bardziej wyrazistych kolorów. Czerń, bordowy, granatowy, ciemnozielony? Czemu nie! Jeśli takie barwy stosowane są jako detale lub też we wnętrzu jest dość monotematycznie i bardzo jasno, a wyrazisty kolor przeważa, udaje się uzyskać spójną aranżację.

Prostota i minimalizm to jedne z cech skandynawskich wystrojów. Skoro o nich mowa, lampy wiszące stają naprzeciw tak powstałym wymaganiom. Nie musimy zatem rozglądać się za bajecznie zdobionymi żyrandolami. Nie muszą nas interesować lampy wiszące, które ociekają przepychem i luksusem. Swój wzrok warto skierować na design stosowany w oświetleniu industrialnym, przeznaczonym do loftów. Tak wykonane, nowoczesne lampy wiszące są proste, minimalistyczne, niekoniecznie surowe.

Czarna oprawy lampy, od wewnątrz pokryta złotym lub miedzianym kolorem, staje się elegancka. Jednocześnie wciąż obfituje w prostotę, którą przecież uwielbiają skandynawskie aranżacje. Do tego wystarczy dobrać ciepłą barwę światła i gotowe!

Nowoczesne lampy wiszące i technologia led

Pośród omawianych wystrojów nie powinno się zapominać o energooszczędności i komforcie użytkowania dowolnej przestrzeni domowej. Z tego powodu dobrze jest rozważyć, by nowoczesne lampy wiszące zostały uzupełnione o żarówki ledowe. Estetycznie, ciekawie i oszczędnie!

 

One thought on “Nowoczesne lampy wiszące – urządzamy skandynawskie wnętrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge