Nowoczesne meble do kuchni - na wysoki połysk czy matowe?

Nowoczesne meble do kuchni – na wysoki połysk czy matowe?

Atrakcyjna pod względem wizualnym i funkcjonalna kuchnia to marzenie nie jednej pani domu. Ziścić mogą je nowoczesne meble do kuchni, które w dużym stopniu decydują o wygodzie użytkowania tego pomieszczenia. Jednak oprócz komfortu, ważny jest również ich wygląd. Ten może się różnić w zależności od układu pomieszczenia, pomysłu na aranżację oraz indywidualnych wymagań inwestora. 

Jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć, wybierając nowoczesne meble do kuchni, jest wygląd frontów. Te mogą być gładkie, ozdobione pilastrami, sztukaterią, listwami albo frezowane – możliwości jest wiele. W przypadku nowoczesnych mebli, które podobnie jak utrzymane w tym samym stylu  wnętrza, nie lubią przesadnych zdobień, najczęściej możemy spotkać się z frontami gładkimi.

Kolejna kwestia to sposób wykończenia. Inwestorzy będą mieć do wyboru meble z połyskiem, półmatowe oraz matowe. Które z nich okażą się najlepszym wyborem do nowoczesnej kuchni?

Skąd wzięła się moda na wysoki połysk?

W ostatnich latach inwestorzy powszechnie decydowali się na nowoczesne meble do kuchni wykonane na wysoki połysk. Taki wybór znajduje swoje uzasadnienie. Gładkie, błyszczące powierzchnie prezentują się we wnętrzu bardzo atrakcyjnie. Ich największą zaletą jest to, że optycznie powiększają pomieszczenie. Sprzyja temu odbijające się w nich światło. Takie meble wydają się też bardziej dynamiczne. Odbija się w nich nasz każdy ruch, co niektórym użytkownikom może jednak trochę przeszkadzać.

Kuchenne meble z połyskiem doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, gdzie z jednej strony stawia się na proste i minimalistyczne rozwiązania, z drugiej na elegancję. Ich kolorystyka może być różnorodna, począwszy od śnieżnobiałej poprzez żywą czerwień aż do przywodzącej na myśl luksusowe, eleganckie wnętrza czerni.

Z drugiej strony należy zwrócić uwagę, że nowoczesne meble do kuchni wykonane na wysoki połysk mogą dawać wrażenie zimnego wnętrza. Zdecydowanie inny odbiór jest w przypadku mebli matowych.

Nowoczesne meble do kuchni mogą być też matowe

Nowoczesne wnętrza nie oznaczają wcale, że wszystko musi być na wysoki połysk. We współczesnych aranżacjach, utrzymanych zgodnie z obowiązującymi trendami, równie dobrze sprawdzą się meble matowe. Są one zdecydowanie cieplejsze od tych z połyskiem, a także, co istotne łatwiejsze do utrzymania w czystości. Na matowych meblach rzadko pozostają nieestetyczne ślady po palcach, co jest szczególnie istotne, jeśli lubimy czyste wnętrza, a przyczepiony do naszej nogi szkrab uwielbia dotykać wszystko wokół.

Co więcej, matowe meble pozwolą też łatwiej zmienić wystrój wnętrza. Zdecydowanie lepiej bowiem wpisują się nie tylko w wystrój nowoczesny, ale także rustykalny, klasyczny, skandynawski i wiele innych.

Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretne meble, powinniśmy przeanalizować, czy te z połyskiem nie będą dla nas zbyt zimne i wymagające, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Z drugiej strony nowoczesne meble do kuchni wielu osobom nieodłącznie kojarzą się właśnie z połyskiem. Pamiętajmy jednak, że alternatywą zawsze pozostaje mat oraz półmat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge