Ozdobne zegary ścienne w naszych domach

Ozdobne zegary ścienne w naszych domach

Zwykły zegar coraz częściej ustępuje w naszych domach czasomierzom o oryginalnej, niecodziennej formie. Takie ozdobne zegary ścienne mają już nie jedną, ale przynajmniej dwie funkcje. Po pierwsze odmierzają czas, czuwając nad tym, byśmy wszędzie zdążyli na wyznaczoną godzinę, po drugie dekorują wnętrze.

Niezależnie od tego, jaki design przybiera zawieszony na ścianie zegar, jego pierwotna funkcja pozostaje niezmienna – odmierza czas, jednak, co warto zauważyć, zazwyczaj robi to lepiej, niż w przeszłości. Nowoczesne zegary ścienne mają bowiem znacznie lepsze mechanizmy, które działają zdecydowanie ciszej niż te sprzed kilkunastu lat. Dlatego nie musimy już obawiać się głośnego tik -tak w salonie lub sypialni. Teraz możemy być na bieżąco z czasem i jednocześnie delektować się błogą ciszą.

Ozdobne zegary ścienne w nowoczesnych odsłonach

Choć podstawowa funkcja zegarów pozostała taka sama, ich wygląd zaczął ewoluować w podobnym kierunku, co wystrój wnętrz. Obecnie mamy coraz więcej skromnych, minimalistycznych, ale także nowoczesnych, czy wręcz futurystycznych form. Design niektórych z nich może zaskakiwać, a nawet zadziwiać. Tarcza zegarowa o nietypowych, wyszukanych kształtach, a w niektórych przypadkach jej całkowity brak doskonale komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Nowoczesny styl nie lubi bogactwa i wyszukanych zdobień, chętnie natomiast przyjmuje oryginalne formy, które już same w sobie stanowią ciekawą dekorację.

Modne zegary w stylu retro

We współczesnych wnętrzach coraz częściej spotykamy się też z zegarami w starym stylu. Zazwyczaj nie są to jednak czasomierze pochodzące z minionych epok, lecz ich współczesna wersja. To taka dzisiejsza wariacja na temat zegarów retro. Tu również, podobnie jak w przypadku zegarów nowoczesnych, doskonale została połączona funkcja czasomierza z wyjątkowym designem, którzy we wnętrzu stanowi ciekawy akcent dekoracyjny.

We wnętrzach ozdobne zegary ścienne w stylu retro mogą tworzyć interesujący kontrast z resztą wystroju. Efektowna aranżacja powstanie przy umiejętnym połączeniu designu takiego zegara z nowoczesnym pomieszczeniem. Z kolei z wnętrzami utrzymanymi w stylu vintage, prowansalskim i rustykalnym doskonale komponują się wiele różnych modeli zegarów retro.

Ozdobne zegary ścienne w stylu klasycznym

Nie wszystkie wnętrza wymagają wyszukanych form i niecodziennego designu. Są i takie, do których doskonale pasują zegary ścienne w klasycznych odsłonach. Ich prosty, klasyczny design i niewyszukana forma jest  nie mniej poszukiwana od zegarów, które zadziwiają kształtem. W takich klasycznych zegarach na pierwszy plan wysuwa ich funkcja, a dopiero za nią podąża forma. Nie oznacza to wcale, że takie czasomierze nie mogą stanowić ozdoby wnętrza. Wręcz przeciwnie, sprawdzają się w takiej roli doskonale. Idealnie komponują się z wnętrzami, które podobnie jak te zegary, obfitują w klasyczne formy.

Ozdobne zegary ścienne przybierają przeróżne formy – od klasycznych czasomierzy do wyszukanych form i kształtów. Coraz częściej też oprócz swojej podstawowej funkcji stają się we wnętrzu dekoracją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge