Pakowanie paczek i ich bezpieczny transport

Pakowanie paczek i ich bezpieczny transport

Sprzedaż towarów na odległość wymaga zastosowania takich rozwiązań, które dadzą bezpieczeństwo przesyłanych przedmiotów. Dlatego właśnie tak istotne jest to, w jaki sposób odbywa się pakowanie paczek. Dobranie właściwych akcesoriów i zachowanie należytej dbałości przy ich stosowaniu jest dla sprzedawców internetowych gwarancją, że sprzedawane przedmioty dotrą do adresata w niepogorszonym stanie.

Pakowanie paczek może odbywać się  przy pomocy takich akcesoriów jak:  kartony tekturowe, folia stretch, folia bąbelkowa, taśmy pakowe, poduszki powietrzne, wypełniacze do paczek i wiele innych.

Kartony tekturowe jako jedne z najczęściej stosowanych

Na rynku dostępne są kartony tekturowe o różnej wielkości i kształcie. Stwarza to możliwość dostosowania opakowania do konkretnego przedmiotu. Kartony tekturowe rzadko wykorzystywane są jako jedyny rodzaj opakowania. Do zachowania bezpieczeństwa przesyłanych towarów konieczne jest ich stosowanie w połączeniu z taśmą pakową, folią bąbelkową oraz wypełniaczami do paczek.

Pakowanie paczek przy użyciu folii bąbelkowej

Szczególne właściwości folii bąbelkowej sprawiły, że znalazła wiele zastosowań. Jednym z nich jest stosowanie folii jako wypełniacza do paczek. Dzięki niej można ochronić przesyłane produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi na skutek wstrząsów, drgań i upadków. Folia bąbelkowa służy też do owijania przesyłanych przedmiotów, a także do produkcji kopert bąbelkowych.

Folia stretch też znajduje zastosowanie

Gdzie najczęściej wykorzystuje się folię stretch? Ten rodzaj opakowania znajduje powszechne zastosowanie do łącznia kilku małych przesyłek w jedną dużą paczkę. Dzięki temu transport towarów może być łatwiejszy, a niewielkie przesyłki rzadko ulegają zagubieniu. W ten sposób często odbywa się pakowanie paczek na paletach.

Taśmy pakowe są konieczne niemal zawsze

Trudno wyobrazić sobie pakowanie paczek bez zastosowania taśmy pakowej. Z jej pomocą zabezpiecza się towary umieszczone w kartonach tekturowych, owinięte folią bąbelkową albo folią stretch. Taśma pakowa pojawia się niemal zawsze, gdy konieczne jest wysyłanie towarów na odległość.

Wypełniacze do paczek też są ważne

Pakowanie paczek zazwyczaj wymaga zastosowania wypełniaczy do paczek. Te mogą przybierać różną formę. Najczęściej są to niewielkie, wykonane ze styropianu EPS elementy, którymi wypełnia się puste przestrzenie pomiędzy przesyłanym towarem a ściankami kartonu. Ich zadaniem jest unieruchomienie przedmiotu, zapobieganie jego przemieszczaniu się w paczce i amortyzacja wszelkich wstrząsów, drgań itp.

Poduszki powietrzne są bardzo cenione

Jako wypełniacze do paczek bardzo często stosowane są też poduszki powietrzne. Za ich pomocą zabezpiecza się raczej duże niż małe przedmioty. Poduszki powietrzne amortyzują wstrząsy i chronią przesyłane przedmioty przed uszkodzeniem.

Czy przesyłanie towarów byłoby bezpieczne, gdyby pakowanie paczek odbywało się bez zastosowania wyżej wymienionych akcesoriów? Cóż, z pewnością byłoby znacznie trudniejsze. Dlatego sprzedawcy internetowi stosują je w swojej codziennej pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge