Różne rodzaje lamp - różne możliwości

Różne rodzaje lamp – różne możliwości

Współczesny rynek oświetleniowy dostarcza szerokiego asortymentu opraw, co przekłada się na zróżnicowane aranżacje wnętrz. Możliwość zastosowania oświetlenia o charakterze ogólnym, uzupełniającym, funkcyjnym albo dekoracyjnym oraz wykorzystania lamp nawiązujących do różnych stylów architektury wnętrz to niebywała gratka dla architektów wnętrz, którzy mogą dzięki nim pokazać cały wachlarz swoich umiejętności.

Zróżnicowanie opraw oświetleniowych sprzyja tworzeniu przeróżnych aranżacji z udziałem oświetlenia. Nie zawsze są to klasyczne rozwiązania i utarte szlaki. Niektóry architekci wnętrz podążają nowymi ścieżkami i tworzą atrakcyjne, ale i nietypowe aranżacje. Do tego celu mogą wykorzystywać klasyczne lampy, proponując ich innowacyjne zastosowanie albo oryginalne oprawy oświetleniowe, które wyróżniają się niecodziennym kształtem. Tych drugich,  jak się okazuje, jest na rynku całkiem sporo.

Oprawy o futurystycznych kształtach

Współcześnie wiele opraw oświetleniowych zadziwia formą oraz zastosowanym materiałem. Coraz częściej możemy się spotkać z asymetrycznymi lampami, które wyróżnia też ich wielkość. Lampy o geometrycznych kształtach w formie nachodzących na siebie okręgów to tylko jedna z licznych propozycji branży oświetleniowej. Doskonałym przykładem takich niezwykłych lamp jest asortyment oferowany przez sklep internetowy z lampami. Znajdziemy tam zarówno klasyczne żyrandole oraz lampy podłogowe, jak i te o niecodziennych formach.

Lampa z piórkiem w tle

Coraz częściej też spotykamy się z oprawami oświetleniowym, w których zastosowano niezwykłe materiały. Producenci oświetlenia zdążyli nas już przyzwyczaić do betonowych lamp, które bądź co bądź, nie zawsze prezentują się topornie i ciężko. Pewnym zaskoczeniem mogą być jednak lampy, do których produkcji wykorzystano pióra. Te oplatają klosz ze wszystkich stron, sprawiając, że lampa prezentuje się lekko i delikatnie. Taka oprawa to wprost idealna propozycja do sypialni, a także niektórych salonów. Można wprowadzać ją do wnętrz w stylu glamour, ale sprawdzą się też w innych aranżacjach.

Industrialne inspiracje

Niezwykłe oprawy znajdziemy też w kategorii lamp industrialnych. To produkty, które z jednej strony wyróżniają się surową formą, a z drugiej niezwykłą elegancją. Co ciekawe, pojawiają się nie tylko w loftach, ale coraz chętniej wprowadzane są też do aranżacji utrzymanych w innych stylach. Doskonale komponują się między innymi z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym. Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie surowych materiałów. Do ich produkcji wykorzystuje się między innymi beton, metal oraz szkło. Nie dziwi oprawa ukryta za metalową kratą albo zawieszona na gołym kablu żarówka. Piękno opraw industrialnych ukryte jest w ich prostej formie.

Aranżując wnętrze, zwracamy jednak uwagę nie tylko na formę i design oprawy, ale również, a może nawet przede wszystkim na jej przeznaczenie. To ono zdecyduje o tym,  jak wnętrze będzie spełniało swoją funkcję i czy będzie funkcjonalne. Przemyślane łączenie opraw o różnym przeznaczeniu umożliwia uzyskanie estetycznego i wygodnego w użytkowaniu wnętrza.

 

One thought on “Różne rodzaje lamp – różne możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge