Salon z kuchnią w bloku – czy to korzystne rozwiązanie?

Salon z kuchnią w bloku brzmi całkiem oryginalnie. Czy jednak możliwie do wykonania? Mieszkania w blokach kojarzą się raczej z niewielkim metrażem, gdzie wygospodarowanie dwóch pomieszczeń, by zrobić z nich jedno, budzi wątpliwości. Jeśli jednak przyjrzeć się internetowym propozycjom, to ta okazuje się mieć grono zwolenników, a przy tym przynosi sporo korzyści.

Salon z kuchnią w bloku – jasno i przestronnie

Nie każda kuchnia może pochwalić się oknem i dostępem światła naturalnego. To spore utrudnienie, bo trzeba korzystać tylko z oświetlenia sztucznego. Kuchnia staje się zbyt ciemna i mało przyjazna, a to przecież serce domu! Jeśli w jej pobliżu znajduje się salon, nic nie stoi na przeszkodzie, by poprawić to, co „architekci” zepsuli.

Wyburzenie ścianek działowych, o ile jest możliwe do wykonania, pozwala odzyskać nieco przestrzeni. Zaczyna się łączenie dwóch pomieszczeń, bardzo ważnych dla domowników. W kuchni przyrządzane są posiłki dla całej rodziny. W salonie spożywane z bliskimi, a także znajomymi. Salon z kuchnią w bloku można zatem uzyskać kilkoma stosunkowo prostymi trikami, a efekty są warte wysiłku włożonego w taką modyfikację. Nie obejdzie się bez remontu, malowania, na nowo urządzania otwartej przestrzeni, ale to gra warta świeczki.

Kuchnia, która dotąd nie mogła liczyć na dostęp światła naturalnego, nareszcie je zyskuje. Nowo uzyskane pomieszczenie staje się bardziej przestronne i jasne. Jest wygodniej. Zostaje zachowana funkcjonalność, a do tego można stworzyć spójną aranżację w kuchni i salonie.

Nowoczesne i modne wnętrze

Salon z kuchnią w bloku to połączenie, które wpisuje się w aktualne trendy. Dziś stawiamy bowiem na przestronność i znoszenie ograniczeń. Im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Tym większe szanse na jej ciekawe zagospodarowanie. Poza tym część robocza kuchni może być oddzielona estetyczną wyspą – trendy rozwiązanie! Aranżacja całości przykuwa uwagę. Spędza się czas z bliskimi, którzy już zasiadają przy stole, mimo bycia na kolejnym etapie przyrządzania posiłków.

Połączenie obydwu pomieszczeń daje większe pole do popisu pod względem kreatywnych rozwiązań. Jest dużo więcej miejsca na wymarzone meble, wyposażenie. Brak ścianek, które praktycznie nie spełniały żadnych funkcji, pozwala w dowolny sposób wykorzystać odzyskane miejsce. Nie jest go pod dostatkiem, ale wystarczająco, by pokusić się o jeszcze jeden element wyposażenia, którego dotąd nie było gdzie umieścić.

Oszczędność czasu podczas remontu

Docinanie płytek do kształtu ścian, ścianek i stałych elementów blokowej architektury, zajmuje czas fachowców, a ten przecież niemało kosztuje. Gdy łączy się salon z kuchnią w bloku, ewentualny remont czy zmiana dotychczasowej aranżacji stają się mniej kłopotliwe. Nie trzeba szukać niestandardowych rozmiarów, docinać, po raz kolejny przymierzać. Realne wykonania zajmują mniej czasu. Do tego stworzenie chociażby podłogi w tym samym wydaniu, ponownie wpływa na uzyskanie optycznie powiększonej i bardziej przestronnej przestrzeni.

Kompozycja wnętrzarska warta uwagi

Chyba trudno znaleźć inne propozycje, które dawałyby tyle korzyści i łączyły w sobie tak wiele walorów. Jest funkcjonalnie, estetycznie, oryginalnie i modnie. Salon z kuchnią w bloku to zatem świetne połączenie, zdecydowanie warte uwagi, niezależnie od metrażu, jakim dysponuje całe mieszkanie.

 

One thought on “Salon z kuchnią w bloku – czy to korzystne rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge