Tuby tekturowe - nieocenione do przechowywania wielkiego formatu

Tuby kartonowe – nieocenione do przechowywania wielkiego formatu

Tam, gdzie mamy do czynienia z arkuszami papieru wielkiego formatu, konieczne jest zastosowanie specjalnego rozwiązania, które pozwoli na ich bezpieczne przechowywanie. O ile przy projektach i dokumentach wielkości A4 doskonale sprawdzą się teczki i segregatory, o tyle przy większych arkuszach lepiej wykorzystać tuby tekturowe. 

Studenci architektury, biura architektoniczne, artyści. Ich prace osiągają niekiedy na tyle duże gabaryty, że  nie sposób zabezpieczyć ich ogólnie dostępnymi metodami. Pewnie mieliby z tym nie lada problem, gdyby nie producenci opakowań, którzy dostarczają na rynek doskonale wpisujące się w ich potrzeby tuby tekturowe. Wykonane z lekkiego, a przy tym trwałego materiału znakomicie zabezpieczają projekty o dużym formacie i umożliwiają ich wygodne przechowywanie oraz transport.

Zastosowanie

Tuby tekturowe wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z arkuszami papieru o dużych rozmiarach. Ten rodzaj opakowania bardzo dobrze zabezpiecza między innymi projekty architektoniczne, kalendarze ścienne, plakaty, ulotki, dokumenty i wiele innych charakteryzujących się dużymi rozmiarami arkuszy papieru.

Różnorodność rozmiarów tych opakowań sprawia, że znajdują wiele różnych zastosowań. Mogą różnić się między sobą zarówno średnicą, jak i długością. Zainteresowani z pewnością będą  mogli zatem dopasować odpowiedni rozmiar do swoich potrzeb.

Charakterystyka opakowania

Długość tulei tekturowych waha się w granicach od kilkudziesięciu centymetrów do nawet 2 metrów, a ich średnica od 40 do 120 mm.

Okrągła na przekroju tuba wykonana z solidnej tektury o grubości ścianki 2 mm jest na tyle sztywna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, że z powodzeniem nadaje się do wielokrotnego użytku. Zabezpieczona z dwóch stron zatyczką pozwala na bezpieczne przechowywanie i przewożenie dokumentów bez obaw, że te wysuną się w trakcie transportu.

Choć pozornie może wydawać się, że tektura jest materiałem dość delikatnym, tuby tekturowe, nawet poddane działaniu dość dużej siły, nie odkształcają się i zachowują swój pierwotny kształt.

Korzyści dla użytkowników

Choć początkowo tuby kartonowe powstały dla transportu prac artystycznych, obecnie znajdują znacznie szersze zastosowanie. Dzięki nim nawet wielkie gabarytowo dokumenty oraz inne arkusze papieru mogą być bezpiecznie przechowywane bez składania papieru i powstawania na nim jakichkolwiek zagięć. Tuby doskonale nadają się też do przechowywania folii oraz innych długich i wąskich przedmiotów.

Obecnie tuby kartonowe są już niemal tak popularne, jak inne rodzaje opakowań, w tym najpowszechniej chyba używane kartony tekturowe. Zabezpieczanie cennych dokumentów, prac plastycznych i projektów za pomocą tego rodzaju opakowań daje gwarancję, że zawartość nie ulegnie uszkodzeniu na skutek działania czynników mechanicznych, czy też wilgoci, kurzu i promieni słonecznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge