Włącznik – czy zamieniać klasyczny na dotykowy?

Włącznik to jedno z tych akcesoriów elektrycznych, które zaliczamy do podstawowych. Choć początkowo wybór wydaje się być oczywistym, w praktyce mamy problem z podjęciem decyzji, jaki produkt zakupić. Później przychodzą inne dylematy. Na rynku obecnie znajdujemy włączniki dotykowe. Szklane panele, które pozwalają na sterowanie nie tylko światłem. Czy to wystarczy, by chcieć zamienić dotychczasowe, klasyczne włączniki na nowoczesne panele dotykowe?

Uporządkowana instalacja elektryczna

Najwięcej zachodu czeka nas, gdy ustalamy liczbę punktów świetlnych dla danego pomieszczenia. W każdym z nich stosujemy kilka rodzajów oświetlenia, dobieramy lampy, w zależności od funkcji, które mają spełniać. Montowanie włącznika przy każdej z nich, choć praktyczne, może okazać się mimo wszystko mało wygodne. Poza tym – ściana usłana włącznikami, niekoniecznie estetycznymi – czy faktycznie chodzi nam o taki efekt?

Instalacja elektryczna musi być uporządkowana. To kwestia komfortu korzystania między innymi z tytułowych włączników, ale i oszczędności na energii elektrycznej. Dotychczas stawialiśmy na klasyczne produkty. Proste w montażu, łatwe w zastosowaniu, bardzo dobrze nam znane. Czas jednak pomyśleć o akcesoriach, które są o wiele ciekawsze, przynoszą sporo zalet, a ich koszty zakupu można z powodzeniem potraktować jako inwestycję w komfortowy, bezpieczny i aranżacyjnie dopracowany dom.

Panele dotykowe – droższe, ale warte każdej złotówki!

Wystarczy spojrzeć na ofertę, jaką posiada internetowy sklep elektryczny Gajwer.pl, aby się przekonać, że panele dotykowe to jest to, co może zastąpić klasyczne włączniki. Niech nie przeraża nas cena! Liczba zalet jest tak duża, że ta inwestycja naprawdę szybko się zwraca. Można liczyć na atuty, jakich nie są w stanie zaoferować żadne z klasycznych włączników dostępnych na rynku.

Panele dotykowe, w których znajduje się miejsce nawet na kilka włączników, są niezwykle eleganckie. Dopasowujemy je do dowolnej aranżacji. Wtapiamy w tło dobierając kolor ramek zbliżony do ścian, lub wyróżniamy, stawiając na kolorystykę zwracającą na siebie uwagę. Klasyczne włączniki niestety nie są estetyczne, szybko się brudzą, trudno je wyczyścić, a to sprawia, że w krótkim czasie zaczynają irytować.

Wygląd nie jest najważniejszy, ale przecież nie bez powodu tak pieczołowicie planujemy wystrój, aby zniweczyć cały trud, jednym banalnym włącznikiem. Estetykę mamy za sobą, co z funkcjonalnością?

Korzystaj komfortowo i oszczędzaj!

Włączniki zastosowane w szklanych panelach dotykowych, mogą odpowiadać nie tylko za sterowanie światłem. Równie dobrze znajdą tu swoje miejsce włączniki rolet czy żaluzji, klimatyzacji czy ogrzewania. Wyobraźmy sobie, że to wszystko jest w jednej, niewielkiej rozmiarami, szklanej ramce. Czy może być wygodniej? Może! Podświetlane przyciski sprawiają, że bez problemu użytkownicy dostrzegają je w porze wieczorowej, jak i w nocy. Błądzenie po domu w kierunku łazienki, szukanie po ciemku włączników – z klasycznymi akcesoriami elektrycznymi tego typu, to standard. Wybierając dotykowe odpowiedniki, można tego uniknąć.

Na koniec przyjrzyjmy się oszczędnościom. Gdy dobrze rozplanujemy instalacje elektryczne i będziemy korzystać, między innymi z oświetlenia, dokładnie tam, gdzie w danej chwili potrzebujemy, zużyjemy mniej prądu. Co więcej, dotykowe produkty mogą być zintegrowane ze ściemniaczem lub posiadać funkcję zmieniania natężenia światła, z którego aktualnie się korzysta. Tym samym, ponownie zmniejsza się pobór prądu, a to już duża korzyść w dalszej perspektywie.

Nie ma co się zastanawiać! Przyszedł czas, aby zmienić klasyczne akcesoria elektryczne na te nowoczesne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge