Dlaczego warto rzucić palenie?

Dlaczego warto rzucić palenie?

Przed rozpoczęciem walki z jakimkolwiek nałogiem należałoby się zastanowić nad tym, dlaczego tak właściwie chce się go pokonać. Powody bywają różne. Na ogół jednak w przypadku uzależnienia od papierosów i innych wyrobów nikotynowych są one bardzo podobne. Po co więc ludzie stosują te wszystkie tabletki na rzucenie palenia i podobne do nich farmaceutyki? Dlaczego naprawdę warto zawziąć się w sobie i zrobić wszystko, by odstawić od siebie papierosy? Koniec ciągłego zmęczenia

Powód nr 1 to szansa na odzyskanie pełnej radości z życia. Szansa na odzyskanie dawno utraconej energii, motywacji do działania i siły do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Palacze na ogół są bardziej zmęczeni od osób niepalących. Bez przerwy zatruwają się nikotynowym dymem i innymi toksycznymi substancjami, które nie pozostają obojętne dla stanu całego organizmu. Palacze są gorzej dotlenieni, a to gorsze dotlenienie sprawia, że mogą bez przerwy odczuwać zmęczenie i senność. A czy nie lepiej byłoby móc w końcu czerpać pełną radość z życia? Możliwość zadbania o domowy budżet

Powód drugi tyczy się już kwestii finansowych, które – co by nie mówić – dla wszystkich ludzi są bardzo ważne. Każdy chciałby mieć tych pieniędzy jak najwięcej. A jeżeli chce się je mieć, nie można ich trwonić i nie należy ich przeznaczać na rzeczy, które nie są niezbędne do życia i które przede wszystkim niczego do tego życia nie wnoszą. Papierosy nie są małą przyjemnością. Co prawda aby je rzucić wiele osób musi zainwestować w tabletki na rzucenie palenia, jednakże jest to jednorazowy wydatek, którego nie da się porównać do pieniędzy wydawanych na kolejne paczki papierosów. Ceny wyrobów nikotynowych ciągle zresztą wzrastają. Już teraz za papierosy lepszych marek trzeba płacić koło szesnastu złotych! Jeżeli ktoś wypala jedną paczkę dziennie, każdego tygodnia wyrzuca do kosza ponad sto złotych!

Te pieniądze naprawdę warto by było zaoszczędzić. Lepszy wygląd Wieloletniego palacza, który już w młodym wieku wpadł w sidła nałogu, łatwo można poznać po nieciekawym stanie skóry, kiepskiej kondycji włosów i pożółkłych łamiących się paznokciach. Oczywiście jest to skrajny obraz osoby uzależnionej, jednakże pewne problemy z wyglądem mają zwykle nawet „początkujący” palacze. Te problemy tyczą się głównie skóry. Organizm zaśmiecany nikotyną i innymi związkami występującymi w papierosach nie jest w stanie dobrze się oczyszczać, co widoczne jest właśnie pod postacią trądziku, podrażnień i innych zmian skórnych.

Palenie zmienia też negatywnie koloryt cery. Staje się ona wyraźnie szara i wygląda na mocno zmęczoną. Kobiety, które sporo palą, mają również większe problemy z cellulitem. Ich skóra nie jest w stanie samodzielnie właściwie się regenerować. A przez to z roku na rok wygląda coraz gorzej. Zamiast wydawać pieniądze na kolejne kosmetyki, które miałyby okazać się ratunkiem dla zaniedbanej skóry, lepiej po prostu wypróbować sposoby na rzucenie palenia. Ludzki organizm potrafi naprawdę szybko się zregenerować. Wystarczy dać mu na to szansę. Już po kilku tygodniach od rzucenia palenia wygląd powinien się wyraźnie poprawić.

Dobre zdrowie Ten powód powinien być jednak absolutnie najważniejszy. Wiele osób (nawet tych dorosłych) totalnie nie myśli o swoim zdrowiu, jednakże jeśli zbyt wcześnie zacznie się je zaniedbywać, można je naprawdę szybko stracić. Nawet osoby w wieku dwudziestu czy trzydziestu lat są narażone na zachorowanie na różnego rodzaju nowotwory. Główna przyczyna? Oczywiście papierosy. To one mogą doprowadzić chociażby do raka przełyku czy raka krtani. Całe szczęście negatywne skutki wieloletniego palenia mogą zostać niemalże całkowicie zniwelowane, o ile oczywiście na dobre rzuci się palenie i zrezygnuje się ze stosowania jakichkolwiek innych wyrobów nikotynowych. Im szybciej się to zrobi, tym lepiej.

Naprawdę nie ma sensu tracić swojego zdrowia czy nawet życia dla pozornej przyjemności, która przyjemnością wcale nie jest.